еМагазин
Image default
Локално

Ултра распродажба во Капитол мол од 30. август до 6. септември

Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои може да ги искусите во овој трговски центар од 30ти август до 6ти септември ќе бидат дуплирани со новите изненадувања.

Ултра попустите започнуваат на 30ти август и ќе траат до 6ти септември и на сите посетители, од сите возрасти и со најразлични модни вкусови им нудат интересна содржина во центарот создаден за целото семејство.

Ултра попустите во продавниците во Капитол мол вклучуваат широка палета на производи за сечиј вкус со попусти до -70%!

Полека се приближува почетокот на учебната година и време е за подготовки. Затоа Капитол мол се погрижи овие активности да прераснат во спомени поради кои најмалите дополнително ќе го засакаат првиот училишен ден.

Покрај акциите и попустите на понудите за деца ќе бидат организирани низа на забавни активности меѓу кои и настап на забавните Поточиња, одличните Пијанофорте, настапи на училиштата од општина Аеродром и други изненадувања.

Време е за Ултра распродажба и Back to school во Капитол мол!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Едногодишно бебе повредено во сообраќајка на „Илинденска“

Никола Осило

Кај охриѓанец пронајдени 7.345 ракети и петарди

Никола Осило

Холандска туристка пронајдена мртва во хотел во Струга

Редакција