еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Унгарија е последна: Кои земји не го ратификувале протоколот за членство на Македонија во НАТО?

Унгарија е последната земја што го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО.

Прва Протоколот го ратификуваше соседна Грција, а потоа и Словенија, Албанија, Бугарија, Црна Гора, Хрватска, Романија, Литванија, Данска, Полска, Словачка, Португалија, Латвија, Норвешка, Германија, Естонија и Канада.

Од 29. членки на НАТО останува Протколот да го ратификуваат: Холандија, Луксембург, Белгија, Чешка, Франција, Исланд, Италија, Шпанија, Турција, Велика Британија и САД.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вељаноски: Ниту сум помислил, ниту сум кажал некому да ги отвори вратите од Собранието

Редакција

Шопенхауер, Фром, Ниче: Груевски повторно се јави со филозофски мисли од Будимпешта

Никола Осило

Најниска температура во јануари измерена во Берово, а највисоката во Гевгелија

Редакција