еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Унгарија го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Унгарија го ратификуваше Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО, соопштија од кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој денеска присуствувал на чинот на гласањето.

На гласањето, сите 153 пратеници едногласно се изјасниле „за“.

Џафери, на гласањето присуствуваше на покана на претседателот на Националното собрание на Унгарија, Ласло Ковер.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на општина Гостивар за набавка на масло за греење

Никола Осило

Заев образложи зошто ќе биде и министер за финансии, Тевдовски веројатно останува советник

Редакција

Метлата „заигра“ во базата: Заев ги разреши сите претседатели на општинските организации на СДСМ

Никола Осило