еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Уника“ го доби тендерот на ЈСП за осигурување вреден 183.000 евра

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје по распишаниот тендер за групна набавка на услугa за осигурување од автомобилска одговорност и патници во градски, приградски, меѓународен сообраќај и жичница и зелен картон – ЈСП Скопје и ЈСП склучи договор со друштвото за осигурување „Уника“ А.Д. – Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.300.000 денари или околу 183.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ман импортер Македонија“ го доби тендерот на „Национални шуми“ за набавка на камиони вреден 685.000 евра

Никола Осило

„Шанса за сите“: Владата ќе ги преквалификува невработените според потребите на компаниите

Никола Осило

Русија бара преименувањето на Република Македонија да го разгледа Советот за безбедност на ОН

Редакција