еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Универзитетската клиника по хируршки болести вработува 21 лице, плата до 27.028 денари

ЈЗУ Универзитетска клиника по хируршки болести “Св. Наум Охридски” -Скопје објави оглас за вработување на 9 доктори на медицина и 12 медицински сестри на неопределено време.

Основна нето плата за докторите 27.028 денари, а за медицинските сестри изнесува 18.236 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јанчев: Смена на Мицкоски на транспарентен начин, би се кандидирал за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило

Собранието на Република Македонија вработува 11 лица, плата до 28.303 денари

Никола Осило

„Винер – Виена иншуренс груп“ оствари добивка од 723.000 евра

Никола Осило