еМагазин
Image default
Македонија

Љупчо Николовски избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ

На синоќешната 12. седница, Централниот одбор на СДСМ на предлог на претседателот на партијата Зоран Заев, едногласно го избра Љупчо Николовски за шеф на изборниот штаб на СДСМ.

“Нашиот концепт е чесен и одговорен, насочен единствено кон граѓаните, кон државата и нејзината иднина. Убедени сме дека нашиот државнички концепт е препознаен од граѓаните и дека на 12 април масовно ќе дадат поддршка и дека на тој пат треба да продолжи да чекори државата напред.

Секој ден и секој час макотрпно ќе работиме, заедно со секој наш член, со секој волонтер, со граѓаните. Следуваат средби со различни целни групи, а на новата програма ќе работат и комисиите со вкупно 160 сектори. Ќе ги вклучиме и граѓанските организации и повторно новата Влада ќе ја формира СДСМ. Затоа што имаме чист, јасен, државнички концепт“, рече Николовски во своето обраќање.

Фото: Влада/СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судот одобри куќен притвор за Јанакиески, Ристовски останува во затвор

Редакција

Хан: Северна Македонија заслужува да ги почне преговорите со ЕУ

Редакција

Кабинет на Орбан: Ниту унгарската држава, ниту унгарските власти не помогнаа Груевски да ја напушти Македонија

Редакција