еМагазин
Image default
Бизнис

Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

Љупчо Зиков, новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, објави „Фокус“.

„Секако дека сум информиран, и ја прифаќам оваа покана, сепак треба да поминат законските процедури за да бидам избран на оваа позиција“, вели Зиков за „Фокус“.

Зиков и претходно беше предложен за оваа позиција во август 2017 година, но ја врати поканата и како што и напиша тогаш поради „многу пизма и зли мисли“ за него и неговото семејство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Васко Ковачевски нов директор на ЕСМ: Кои се новите функционери што ги именува односно ги препорача Владата?

Каков имот пријавил Сашо Василевски, директорот на МЕПСО, кој Заев предлага да биде сменет

Ќе „летаат“ директорите од енергетскиот сектор, во МЕПСО, ЕСМ…

Фото: Фејсбук/Зиков

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова листа должници на УЈП: Јавни претпријатија должат милиони неплатен данок

Редакција

Штипски Бетон во загуба

Редакција

Стопанска комора со вонредна седница: Бизнисмените уште еднаш ќе му „нацртаат“ на Тевдовски дека се против прогресивното оданочување

Редакција