еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за хидрометеоролошки работи вработува 11 лица, плата до 22.352 денари

Управата за хидрометеоролошки работи објави оглас за вработување на 11 лица на определено време до 31.12. 2019 година.

Се бараат кандидати за референти, соработници, помлади референти, контролори и возачи.

Платата во зависност од работното место се движи од 13.280 денари до 22.352 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државниот карантин се заменува со домашна изолација со негативен тест на Ковид-19

Редакција

По Гевгелија, казино Фламинго и во Скопје

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на УЈП за набавка на гориво вреден 130.000 евра

Никола Осило