еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управниот суд распиша тендер за набавка на лимузина од 1,6 милиони денари

Управен суд – Скопје распиша оглас за набавка на ново патничко моторно возило (лимузина).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари, а критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕЛЕМ распиша мултимилионски тендер за ископ во РЕК Битола

Никола Осило

„Лукоил“ го доби тендерот на МОН за сукцесивна набавка на гориво вреден 95.000 евра

Никола Осило

„Раде Кончар – Апаратна техника“ оствари вкупна сеопфатна добивка од 56,5 милиони денари

Никола Осило