еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

„Урнебесни видеа“: Водици во Валандово, Струга, Тетово, Кратово, Селце, Моришта…

Во речиси секое населено место во Македонија вчера во рамките на обележувањето на големиот религиозен празник Водици се врлаше крстот.

Како и секоја година од различни страни на земјава пристигнуваат интересни видеа. Некаде крстот се фрлаше во базен, некаде во рекички…

Дедебалци 

Ѓорче Петров

Селце, Прилеп

Кратово

Беранци

Мороишта

Струга

Валандово

Смојмирово

Тетово

Добромири

Ново село, Штип

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Какви Водици во гнасни води, какво Богојавление кога ни прст пред око не се гледа

Видео: Александар/Oliver Arsovski/Toni Tanevski/Daniela K./StrugaMKD/gligor icev/juracar/Чедомир Костовски/Radovan Dimitrievski/Hristijan Trajchevski/ツDeKi/Dedebalci Macedonia

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер-реакции за девојчето кое се удави, бегајќи од куче скитник: За смртта, виновни се институциите

Редакција

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Редакција

Линдон Бериша: Тој беше горд на Ерзана, сега сестра му е горда на него

Силвана Жежова