еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена.

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Б.Ј. и З.М. опфатени во предметот во медиумите познат како „Рекет“, по разгледување и ценење на фактите и доказите донесе решенија со кои го прифати предлогот и ја продолжи мерката притвор за нови 30 дена, соопшти Основниот кривичен суд – Скопје.

Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Зоки Кичеец, Обвинителството ги товари за кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“, а првоосомничениот Јовановски и за „перење пари и други приноси од казниво дело“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кај се парите кои ги изрекетирале Боки 13 и Кичеец?

Дечки, “мрачните сили“ не отидоа по рекет кај Камчев, Боки 13 беше

Заев вели дека не соработувал и комуницирал со Боки 13 во врска со „Рекет“

Видеото со Боки 13, Кичеец и Камчев руши рекорди, има над половина милион прегледи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поднесени обвиненија за 6 лица за несреќата на автобусот на „Дурмо турс“: Автобусот бил технички неисправен подолго време

Редакција

Милошоски по новата средба за иднината на СЈО: Власта не сака системско решение за ЈО

Редакција

Случај „Монструм„: Се уште нема одговор од Косово за екстрадицијата на Алил Демири и Африм Исмаиловиќ

Редакција