еМагазин
Image default
Локално

Уште една жртва на скопските улици: Почина пешак по удар од „Шкода Октавија“

На 09.04.2019 во 20.25 часот на булевар „Видое Смилески-Бато“ во Скопје, патничко возило „Шкода oктавија“ со германски национални ознаки, управувано од М.Ц.(49) од Скопје, удрило во пешак А.А.(57) од Скопје, информира МВР.

Од ударот пешакот починал, а од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. Увид извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија во Скопје: Почина едномесечно бебе поради проблеми со дишењето

Никола Осило

Двајца повредени во судар меѓу влекач и два автомобили во Битола

Никола Осило

Исчезна штипјанец: Син си го бара татка си

Никола Осило