еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште една жртва на несреќата кај Ласкарци: Почина девојката со ампутираната нога

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци, информираат од Министерството за здравство.

„Станува збор за деветнаесетгодишната девојка, на која и беше ампутирана ногата. Лекарите на КАРИЛ повеќе од еден месец правеа сѐ за го спасат нејзиниот живот. Изразуваме длабоко сочувство до фамилијата“, изјави раководителката на КАРИЛ, д-р Маја Мојсова Мијовска.

Починатата девојка е 16-та жртва во несреќата кај Ласкарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Притвор од 30 дена за сопственикот, раководителот и возачот на на „Дурмо Турс“

Фото: meta.mk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четкар ја освојува Јапонија: Една од најпопуларните јапонски музички куќи го издаде неговиот нов албум

Редакција

Обвинителството за две недели ќе објави информации од истрагата за бегството на Груевски: Ќе одат по снимки во Црна Гора

Редакција

Вози Тојота: Каков имот пријавила судијката Светлана Костова

Редакција