еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Уште едно грозоморно убиство: Избоден со нож сопственик на кафана во Кичево

Вчера во 17,20 ч. телефонски во ПС-Кичево e пријавeно дека во угостителскиот објект „Гурман“ на ул.„Борис Кидрич“ e пронајден прободен со нож сопственикот на објектот М. С.(64) од Кичево, информира МВР.

Смрт е кoнстатирана од Итна медицинска помош. На местото на настанот излегле полициски службеници и јавен обвинител. Увидот е во тек.

Ова е трето убиство во последниве два дена во Македонија. Најпрво со истрел беше убиен 38-годишен маж во Скопје, чиј леш беше оставен да лежи на пат во општина Ѓорче Петров.

Ден потоа се случи трагедија во Прилеп, кога средовечен маж ја искасапи својата девојка пред очите на десетгодишниот син.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сите детали за убиството во Прилеп: Христијан Конески е убиецот што остави без мајка 10-годишно дете

МВР со детали: Убиство во Скопје, приведено едно лице

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за просторни и урбанистички планови – Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило

Баксуз ресенчанец: Завршил во болница откако се акнал во столб со украдено „Берлинго“

Никола Осило

Поради некомплетна документација, Мијалков за сега останува во Шутка

Редакција