еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Уште кралицата Елизабета не дојде да не убеди да излеземе на рефрендумот за името

Кој ли се не дојде деновиве во Македонија за да ги убедува граѓаните за да излезат на референдумот за името. Германци, Американци, Холанѓани, Италијанци, Австрици… Фали уште кралицата Елизабета.

Дојде додуша и еден „принц“, ама само за сликање.

Супер што толку многу високи светски и европски политичари се грижат за иднината на земјата, кои да се надеваме дека после се што се случи последниве децении на Балканот (а „игрите“ овде се далеку од завршени), конечно сфатиле дека и тие нема да бидат стабилни, ако и ние не сме стабилни.

Тоа не го сфатија кога на просторите на бивша Југославија се полнеа масовни гробници, а богами и кога кај нас се прожектираше вештачка војна, а ни па кога во Куманово сака и втора сезона да ни прави некој со војна.

Супер ќе беше и нашиве политичари во последните 27 години да покажеа толкава голема грижа, па сега не ќе требаше да бираме помеѓу БУ или ЏА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во два блока продадени акции од „Макпетрол“ за 415.000 евра

Редакција

И така СЈО од Титаник, Тортура, Траекторија… до ТАПА“: Твитер за новото законско решение за СЈО

Редакција

МВР со детали за свадбените пукотници во кои беа повредени синот на пратеникот Џеват Адеми и уште едно лице

Никола Осило