еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Успешно завршија донаторските акции за лекување на Михаела и Јована

Хуманитарната фондација „Допир“, преку порталот „Биди хуман сега“, ги собра потребните парични средства за Јована Буклевска (2016) и во моментов е на лекување во Турција.

Исто така успешно се собрани потребните средства и за малата Михаела (2014) која на крајот на септември ќе оди на закажаниот термин во специјализираната болница Ренона во Словачка.

Од таму упатуваат голема благодарност до сите хумани луѓе и компании кои донирале за помош во лекување на децата од листата на Фондација „Допир“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) „Меџик“ маркетите на Макпетрол со ново име, ВЕРНА Shop & drive

Редакција

Дополнителни 800 милиони евра за мали и средни претпријатија – ЕИФ и ПроКредит Банка ја дуплираат поддршката за иновативните компании

Редакција

Рамсторе заедно со своите потрошувачи и вработени донираа 2,5 тони храна по повод Светскиот ден за борба против гладта

Редакција