еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Успешно заврши Летната балетска школа на ,,Еуролинк осигурување’’

Вчера во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од Еуролинк Осигурување.

Балетската школа започна на 19 јуни и во период од три недели младите балерини и балетани ги изучуваа вештините и основните техники во класичниот балет.

Летната балетска школа помина со многу забава и нови пријателства, а на завршната претстава која беше подготвена со многу љубов и труд, малите учесници пред своите родители презентираа што научиле во изминатите три недели. На тој начин се заокружи неколку неделното дружење и изучување на класичниот балет.

Еуролинк Осигурување заедно со балетскиот првенец Горан Божинов, на сите учесници во школата им додели сертификат за успешно завршена балетска школа.Активноста е дел од Платформата за Корпоративна општествена одговорност, „Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности“.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови рекорди во производството на сурово млеко поставени на традиционалниот „Ден на фармери рекордери на Бимилк“

Редакција

(Фото) „Бортас“ со одлични поволности на годинешниот Саем за градежништво

Редакција

Можноста за ексклузивен тренинг од проф. д-р. Сем Вакнин во Скопје подостапна како никогаш досега

Редакција