еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Уствари, не се олабавија мерките, се олабави полицијата„: Твитер реакции за растот на заразени со корона вирусот

Бројни реакции на социјалните мрежи за растот на бројот на заразени со коронавирусот во Македонија последниве денови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем раст: 103 полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на корона вирусот

Два фамилијарни кластери го зголемија бројот на заразени со корона вирусот во Скопје

Двајца од новозаболените биле во изолација: Зошто расте бројот на заразени со корона вирусот во Тетово?

Генерално коментарите се дека вината за овој тренд е кај граѓаните, но и кај полицијата која не реагира доволно за непочитување на мерките, а како што е познато и пред неколку дена на прослава во Охрид со вирусот се заразија 14 припадници на Министерството за внатрешни работи, а 103. завршија во изолација.

Во изолација поради истата прослава отидоа и неколку вработени во Министерството за одбрана.

Што значи и тие кои треба да ги контролираат граѓаните за мерките, не ги почитуваат истите.

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: Сакаме избори летово кои нема да го загрозат здравјето на граѓаните

Редакција

Бизнис што „цвета“: Канабис ќе се одгледува и во Врапчиште, Кравари…

Никола Осило

Куновска ги „подбра“ Шеќеринска и Заев: Кусо паметење за ставовите за амнестијата

Никола Осило