еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Утре се отвора бар на врвот на покривот на новиот хотел „Хилтон“ во Скопје

Утре ќе се отвори „Бар 55“, бар кој се наоѓа на врвот на покривот на хотелот „Хилтон“ во скопје.

„DoubleTree by Hilton Skopje”, е најновиот во синџирот луксузни хотели на овој реномиран бренд.

Лоциран покрај кејот на реката Вардар близу мостот „Близнак“ во општина Аеродром, објектот се простира на пет ката со едно подниво и зафаќа површина од 25.000 метри квадратни.

За врвна услуга и топло гостопримство „Хилтон“ става на располагање 170 соби, 15 апартмани од кои еден претседателски од 260 метри квадратни, Euphoria Welness & SPA модернен спа и фитнес центар од 1.400 м2, традиционална турска бања, сауна, џакузи и затворен базен, како и најмодерната Life Fitness опрема за вежбање, 6 конференциски сали, и една сала за свечености Diamond Ballroom, три ресторани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Колку чини една ноќ во првиот хотел на Хилтон во Македонија

„Хилтон“ во Скопје се отвара на 1 јануари, првиот гостин ќе биде Грк

(Галерија) Хилтон и официјално влегува во Македонија: Наскоро се отвара хотелот Double Tree by Hilton

(Фото) Што нуди „DoubleTree by Hilton“ кој почнува со работа утре

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Традицијата продолжува: Филхармонија на отворено – „Ну Погоди!“ и „Љубов и револуција“

Редакција

Адријана Поп Арсова на маратонот во Ајнтховен го собори македонскиот рекорд

Редакција

(Галерија) „Фрајле“ на хуманитарен настан на брендот „Ребека“ за жените заболени од рак на дојка

Редакција