еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Увидот на УЈП во банкарските сметки топ-тема на Твитер: Како за сиромашни, многу се потресовте

Најавата на УЈП за увид во банкарските сметки и денеска е топ-тема на Твитер.

Освен што на социјалните мрежи има полемика за увидот на УЈП во банкарските сметки од страна на стручни лица, оваа мерка служи и за подбив од страна на граѓаните.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Ивановски и Поп Арсова срушија два државни рекорди: 2.000 тркачи на Skopje Run 10K

Редакција

Каков имот пријавил Асим Муса, заменик министерот за здравство, кој си поднесе оставка по снимката за земање мито

Редакција

Фотографија од средбата со Ципрас, открива што чува Заев во витрината во неговиот кабинет

Редакција