еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Уживајте во убавото време: Од понеделник заладување, локален дожд и снег на планините

Под влијание на влажен и постуден бран во понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи значителна промена на времето. Ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег и ќе дува умерен до засилен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Врнежите ќе продолжат и во вторник, а температурите ќе бидат во значително опаѓање.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Пола Влада на свадба кај градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев

Редакција

(Видео) Аплауз за здравствените работници кои посветено се грижеа за пациентите заболени од корона вирусот

Редакција

Во Македонија се уште има семејства со повеќе од девет деца

Никола Осило