еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Уживајте во убавото време уште викендов, ќе биде сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од зпаден и југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од 14 до 24 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Под влијание на влажен и постуден бран в понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи значителна промена на времето. Ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег и ќе дува умерен до засилен северен ветер. Врнежите ќе продолжат и во вторник, а температурите ќе бидат во значително опаѓање.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пеколните температури ги вжештија телефоните на Итната помош: Зголемен број на колапси

Никола Осило

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски и сопругата Елизабета уживаа во „Макфест“

Никола Осило

(Галерија) Мицкоски и Пендароски се дружеа на Годишната прослава на ССК: Кој се дојде

Редакција