еМагазин
Image default
Балкан

Узо со вкус на лимон, портокал, цреша и лимон и минт

Грчката компанија, која произведува узо, пијалок кој е популарен и кај нас, на грчкиот пазар пласираше узо со неколку вкусови: лимон, портокал, цреша и лимон и минт, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Зад новите вкусови на узото, од линијата наречена “Sunouzo“, за кои реакциите се поделени, стои компанијата AGP Fashion & Food Beverages Hellas, основана во 2016 година, пренесуваат грчките медиуми.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Надзорот на воздушниот простор на Скопје е во интерес на Грција, вели грчкиот министер за одбрана

Редакција

Ципрас: Во Парламентот има мнозинство и за Договорот од Преспа и за доверба на Владата

Редакција

Мицотакис: Тежок и тажен ден за Грција

Редакција