еМагазин
Image default
Бизнис

„Вајкриејтив“ го доби тендерот на Град Скопје за кампања за совесно одлагање отпадот вреден 24.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за подготовка и имплементација на комуникациска стратегија за изработка и спроведување на идејни маркетиншки решенија за кампања за одговорно и совесно одлагање на отпадот во Град Скопје склучи договор со друштвото за маркетинг услуги „Вајкриејтив“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.499.662 денари или околу 24.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали за понудите: Новиот мобилен оператор Телекабел со префикс 074 стартува од денеска

Редакција

По 69 години, текстилниот комбинат „Тетекс“ го прекина производството во фабриката „Конфекција“

Редакција

Продаден блок акции од Стопанска банка Битола за 33.000 евра

Редакција