еМагазин
Image default
Бизнис

„Вабтек МЗТ“ во загуба од 6 милиони денари

„Вабтек МЗТ“ АД Скопје во текот на минатата година оствари загуба од 6 милиони денари, што е намалување во однос на претходната година кога компанијата имала загуба од 122 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Специјални авиони ќе ги штитат земјоделските производи од град

Редакција

Намалена добивката на „Прилепска пиварница“

Редакција

„Тајмиште“ со загуба од 8,6 милиони денари во првите три месеци од годината

Редакција