еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Ваквите примери ја враќаат вербата во луѓето: Возач на ЈСП врати изгубен паричник на патник со цела плата внатре

Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возачот Мирослав Деспотовиќ, кој веднаш го пријавил во внатрешната контрола на јавното претпријатие, пишува nezavisen.mk.

Сопственикот Шабани бил веднаш контактиран, а парите и документите си ги добил назад уште истиот ден.

„Пресреќен сум, плачев од радост. Во паричникот ми беше целата плата, имав 10.000 денари и 200 евра. Да не зборувам дека внатре беа мојата и личната карта на мојата сопруга и сите други документи. Не знам како ќе преживеев без парите, до следната плата. Премногу сум благодарен што сè уште постојат чесни луѓе“, вели Шабани.

Целата приказна на Независен весник прочитајте ја ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мерсиха Смаиловиќ: Користењето на погрешни термини за масакрот во Нов Зеланд е поддршка на тероризмот

Редакција

LIVSANE ги инспирира посетителите на Водно кон повеќе здравје

Редакција

(ВИДЕО) Заев ескивира од фудбал со министрите, повеќе сака во недела да вози мотор

Редакција