еМагазин
Локално

Валандовец го пронашол соседот мртов во двор

На 22.08.2018 година во 19:10 часот во Полициската станица Валандово, Д.Ј. (62) од Валандово пријавил дека го пронашол починат неговиот сосед П.Ј. (62) во дворот од неговата куќа на ул.„Орце Николов“, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Валандово и лекар од Здравствен дом –Валандово, кој констатирал смрт. По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Семејно насилство во Кочани: Татко со нож ја „завршил“ караницата со синот

Никола Осило

Двајца скопјани агресивно се однесувале кон полицајци

Никола Осило

Тринаесет лица се осомничени за престрелката пред казино во Тетово, за петмина е определен притвор

Редакција