еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Вардарградба“ го доби тендерот за изградба на државни згради во Бутел „тежок“ 8,4 милиони евра

Акционерско друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката – Скопје по распишаниот тендер за градежни работи за изградба на објект ГП 2.02 од ДУП Градска Четврт С 16- Општина Бутелво Скопје односно за градежни работи за изградба на повеќефункционални згради склучи договор со трговското друштво за производство проектирање и инженеринг „Вардарградба“ ДОО с.Трубарево – Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 520.993.600 денари или околу 8,4 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Чаир стигна до 413 активни случаи на корона вирусот: Детален преглед по скопските општини

Редакција

Агенцијата за цивилно воздухопловство вработува државни службеници, плата до 117.600 денари

Никола Осило

Фадил Бајрами повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка

Редакција