еМагазин
Image default
Забава

Васил Гарванлиев ќе ја преставува Македонија на Евровизија со песната „Ти“

Васил Гарванлиев на социјалните мрежи го објави името на песната со која ќе ја претставува Македонија на Евровизија годинава.

Песната го носи насловот „You“ или „Ти“.

Музиката е на Невена Нешкоска, композиторка и продуцент, а текстот на Невена Нешкоска, Калина Нешкоска и Алис Шредер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Кој е Васил Гарванлиев, преставникот Македонија на годинешната Евровизија

Фото: Фејсбук/Гарванлиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото+Видео) Лила Филиповска: Биди горда што си жена

Редакција

(Фото) Несекојдневно патешествие со „Застава 101“ во забранетата зона во Чернобил

Никола Осило

Туна се враќа на сцената: Промотивен концерт со Македонска филхармонија

Редакција