еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ве-група“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на булевар Кочо Рацин вреден 390.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на бул. Кочо Рацин од раскрсница со бул.Кузман Јосифовски Питу до ул. Св. Кирил и Методиј склучи договор со друштвото за производство, услуги и трговија увоз-извоз „Ве-група“ ДООЕЛ Радовиш.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 24.087.440 денари или околу 390.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Промонтинг“ го доби милионскиот тендер за тековно одржување на објектите на МВР

Никола Осило

Несекојдневен случај: МВР кривично гони директор на фирма што не плаќал за прекувремена работа

Никола Осило

(Фото) Писателка на насловна страна покажа како изгледа сечена града, за да го покаже несовршенството во еден фотошопиран свет

Редакција