еМагазин
Image default
Македонија

Вечерва ново соочување на претседателските кандидати Силјановска и Пендаровски на Канал 5

Вечерва со почеток од 18.30 часот во рамки на емисијата „Само вистина“ на Канал 5 ќе има ново соочување на кандидатите за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски.

Фото: Канал 5

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Адвокатката Јошевска: „Русковска троа нека одмори, имаме ние време, нека не брза“

Редакција

Вонреден инспекциски надзор покажал дека сите МРП вакцини имаат важечки рок и се целосно безбедни

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарн избори, оставка на Заев и формирање техничка влада

Редакција