еМагазин
Image default
Локално

Велешанец се повредил откако скокнал од воз

На 03.09.2019 во СВР Велес било пријавено дека околу 15.00 часот на Железничката станица во Велес О.М.(34) од Велес, додека се наоѓал во еден од вагоните на возот, кој сообраќал од Гевгелија кон Табановце, откако возот ја намалил брзината, скокнал од возот и се повредил, информира МВР.

Тој бил пренесен во болницата во Велес, а увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај во Виница: Управувајќи вилушкар го удрил со палета

Никола Осило

Штипјанец нападнал полицајци кај „Три чешми“

Никола Осило

ЈСП со летен возен ред: Кои билети ќе останат бесплатни во текот на летото

Редакција