еМагазин
Image default
Локално

Велешанец тешко повреден откако со „Кавасаки“ излетал меѓу двата тунела на автопатот Скопје-Велес

На 27.05.2019 година во 19.00 часот на автопатот Скопје-Велес, помеѓу двата тунела во близина на с.Б.Село, велешко, мотоцикл „Кавасаки“ со велешки регистарски ознаки, управуван од П.Л.(27) од Велес, излетал од патот, информира МВР.

П.Л. се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во болницата во Велес, а потоа и во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стружанец запалил трска: Пожарот направил пепел од имотот на соседите

Никола Осило

Со „Ауди“ удрил во 11-годишно девојче од Велес

Никола Осило

Седумгодишно девојче се здобило со тешки повреди по пад во чешма во училишниот двор

Редакција