еМагазин
Image default
Локално

Велешанец тешко повреден по пад од мотоцикл „Томос“

На 07.09.2019 во 20,00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Градско-Велес, Ј.Р.(66) од Велес управувајќи моторцикл „Томос АПН-4“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на коловозот, информира МВР.

Со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани од страна на лекар од Општата болница Велес. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Велес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен Косовар кој носел мини-аптека во гепек

Никола Осило

Тешко повреден скопски моторџија во сообраќајка со „Форд фиеста“

Никола Осило

Скопјанец пукал кон „Мерцедес“

Никола Осило