еМагазин
Image default
Македонија

Вербална расправија меѓу две семејства во Куманово: Едно лице убиено

Повредениот од огнено оружје во престрелката во Куманово им подлегна на повредите, потврдија од Ургентниот центар во Скопје.

Лицето беше повредено синоќа околу 18:30 часот во Куманово во инцидент на улицата „Тоде Мендол“ по претходна вербална расправија меѓу две семејства.

Увид на местото на настанот извршија јавен обвинител и екипа од СВР Куманово.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судење за „27 април“: Тарчуловски му пишува Мицкоски „не би било фер да се враќаме во Собрание без да ги пуштат затворените луѓе“

Редакција

Васил Тупурковски: Треба да го прифатиме договорот за името како единствено реално решение

Редакција

Службен весник се огласи по објавувањето на Законот за јазици и новото име

Редакција