еМагазин
Image default
Спорт

Вербата, силата, моќта и срцето на терен беа клучни за победата на ОК „Вардар“

Тимот на ОК „Вардар“ го совладата тимот на „Универзитет во Тетово“ во саботата, 13.04.2019, со 3:2 и ја забетонира својата позиција во плејофот од Македонската одбојкарска лига и желбата за освојување на шампионската титула.

„Големата пожртвуваност на секој член од екипата беше најважна за нашата победа. Ние веруваме во себе и затоа, исто како во саботата, ќе даваме сѐ што имаме на терен. Противниците ни се квалитетни и многу добри, но тоа само нѐ поттикнува да го извадиме најдоброто од нас“, велат од ОК Вардар.

Натпреварот во Прва државна лига машка конкуренција се одигра во СЦ „Форца“ – Скопје каде ОК „Вардар“ ги освои 2, 3 и 5 сет во многу тежок и возбудлив натпревар.

Повеќе информации за ОК „Вардар“ може да се најдат на www.facebook.com/okvardarteam.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пантелеон ГС ќе му помогне на фудбалскиот клуб Вардар да го врати стариот сјај!

Редакција

(Фото) По реакциите во јавноста: Сонцето останува, Македонија на Европското првенство ќе игра со старите дресови

Редакција

Уапсен легендарниот Мишел Платини

Редакција