еМагазин
Image default
Македонија

Веста за апсењето на Боки 13 одекна во регионалните медиуми

Повеќе регионални медиуми ја пренесоа веста за апсењето на Бојан Јовановски – Боки 13, кој е осомничен за изнуда и перење пари во случајот „Рекет“.

Српски „Курир“ пишува за апсењето на Јовановски и додава дека претходно тој на социјалните мрежи се фалел со луксузен живот и богатство и дека многу ослабел. „Курир“ потсетува дека Боки и е познат на српската јавност по учеството во неколку риалити шоуа.


За апсењето пишуваат и спрските медиуми „Блиц“ и „Телеграф“. „Блиц“ пренесува дека Јовановски е уапсен под сомнение дека „лупал рекет“, a „Телеграф“ дека станува збор за афера тешка 8 милиони евра во која е вмешан и обвинител.

Босанскиот „Дневни аваз“ во детали го опишува делото за кое се товари Јовановски и пренесува видео од прес-конференцијата на обвинителството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали од Обвинителство за претресот во домот на Боки 13: Oдземени брендирана гардероба, накит, часовници, уметнички дела, оружје

Кој е јавниот обвинител или обвинители со кои „рекетирале“ Боки13 и Кичеец?

Кој е махерот кој им го „смести“ на Боки, Зоки и Кате?

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

Фото: Фејсбук/Инстаграм/Бојан Јовановски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прекинуваат сите дејствија за спроведување на изборите

Редакција

Заев потврди дека неговиот глас е на „аудио-бомбата“ на Милошоски

Редакција

Хан: Референдумот е избор меѓу иднина во ЕУ и изолација

Редакција