КБ Прво пензиско друштво ја зголеми добивката

511 Views Април 16, 2018 Бизнис Никола Осило

КБ Прво пензиско друштво АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 112,5 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога компанијата имала добивка од 89 милиони денари, покажува извештајот за работењето на друштвото во 2017 година објавен преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!