„Пуцко петрол“ го доби тендерот на М.Ж. Транспорт за набавка на гориво

667 Views Јули 6, 2018 Бизнис Никола Осило

М.Ж. Транспорт АД-Скопје по распишаниот тендер за набавка на гориво за службените возила склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.950.000 денари, а критериум за доделување на договорот беше најниската цена.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈСП Скопје за набавка на гориво „тежок“ 15 милиони евра 

„Пуцко петрол“ доби тендери тешки над 15.000.000 евра за само една недела 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!