Опожарени четири возила на улицата Елисие Поповски во Скопје

Четири возила кои биле паркирани на улица Елисие Поповски попладневно се опожарени.

Пожарот е пријавен во 18 часот и пет минути во противпожарната единица, а интервенирано е со две возила и пет пожарникари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!