еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виа инжинеринг“ го доби тендерот на АД за изградба и стопанисување со станбен простор за изградба на урбана заедница во Неготино вреден 1,3 милиони евра

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката – Скопје по распишаниот тендер за градежни работи за изградба на објект Блок 1 Урбана 3аедница 3 во Неготино склучи договор со друштвото за градежништво, производство, трговија, угостителство и услуги „Виа инжинеринг“ ДОО увоз-извоз од Вевчани.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 82.553.462 денари или околу 1,3 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„МБФ глобал“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на гумени транспортни ленти вреден 3,4 милиони евра

Никола Осило

Отповикувања и оставки во Управниот одбор и Надзорниот одбор на „Скопски пазар“

Никола Осило

„Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Универзитетот „Гоце Делчев“ за набавка на струја вреден 121.000 евра

Никола Осило