еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виа инжинеринг“ го доби тендерот на АД за изградба и стопанисување со станбен простор за изградба на урбана заедница во Неготино вреден 1,3 милиони евра

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката – Скопје по распишаниот тендер за градежни работи за изградба на објект Блок 1 Урбана 3аедница 3 во Неготино склучи договор со друштвото за градежништво, производство, трговија, угостителство и услуги „Виа инжинеринг“ ДОО увоз-извоз од Вевчани.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 82.553.462 денари или околу 1,3 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Цените за роаминг со Грција ќе се намалат пред туристичката сезона и тогаш ќе се знае за колку

Редакција

Раст на прометот на Македонската берза

Никола Осило

Кој блефира, ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ: Избори или уставни измени

Редакција