еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) А1он: Пратениците со народни пари плаќаат кирии на роднини

Со новите одлуки на Собранието, тринаесет пратеници од внатрешноста ја искористија можноста наместо пари за патни трошоци, да добијат стан под кирија до 400 евра, плус платени сметки до 100 евра, па сега преку кириите во Скопје им ги полнат џебовите на своите роднини и пријатели, покажува истражувањето на А1он.

Според истражувањето на А1он дел од пратениците, становите ги изнајмуваат од роднини и пријатели, а за дел постојат сомнежи дали воопшто живеат во становите што ги плаќа државата.

Повеќе во видеото на А1он:

Фото/видео: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО ДПМНЕ ќе исклучува нови пратеници ако гласаат за уставните измени

Редакција

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција

Гордана Силјановска Давкова за пропустот на Тамара: Време е да ставиме крај, пред законите нема извини!

Редакција