еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Албански ученици во училиште прават мапа на „Голема Албанија“

Скандалозно видео на кое се гледа како ученици во албанско училиште во перформанс прават мапа на „Голема Албанија“ стана хит на социјалните мрежи во регионов.

Avenđers: End Game

Da li si ti teritorija sa većinski albanskim stanovništvom bebo? Jer bih razjebao pola Balkana da formiramo velik… ovaj prirodnu uniju… a i valjalo bi malo prodrmat kavez još jednm prije no svi emigriraju na zapad.

Posted by Stari Liberal on Вторник, 30 април 2019

На видеото се гледа момче како држи картон на кој се исцртани границите на Албанија, а потоа му се придружуваат други деца кои додаваат исто така на картон исцртани, делови на Грција, западниот дел од Македонија, Косово, источниот дел на Црна Гора и јужна Србија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) “Тепачка“ за евтини пилиња: Србите од три сабајле чекаа да се отворат супермаркетите на Лидил

Редакција

Ципрас доби подршка од шестмина пратеници од Река и Независни Грци за владино мнозинство

Редакција

Вучиќ за гласањето за влез на Косово во Интерпол: Македонија и Црна Гора се секогаш против нас

Редакција