еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Албанскиот премиер Еди Рама на гласање во бермуди

Албанскиот премиер Еди Рама, кој предизвикува внимание со својот стил на облекување на денешните локални избори во Албанија се појави во бермуди.

ERTV Live😊: SURREL #UnëVotoj #30QERSHOR🌹 ⭐BASHKIA QE DUAM⭐ SHQIPERIA🇦🇱QE🇪🇺DUAM

Posted by Edi Rama on Недела, 30 јуни 2019

Локалните избори се бојкотирани од опозицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Старките“ го одбележаа „лежерниот“ стил на Еди Рама на форумот во Лондон

Фото/видео: ERTV/Рама/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дури половина од 101. новозаразени со корона вирусот немале контакт со потврден случај

Редакција

Вработен во градинка во Тетово позитивен на корона вирусот

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на гориво

Никола Осило