еМагазин
Image default
Македонија

(Видео) Али Ахмети покажа дека одлично знае македонски јазик

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети покажа дека знае да говори одлично македонски јазик при посетата на граѓаните на Пласница.

„На 30 септември да излеземе и да гласаме ако сакаме подобра иднина. И не само ние што сме овде, туку од врата на врата, пошто се гласа за нашата иднина, на изборите, за овој историски момент“, вели во говорот Ахмети.

Инаку, тој во минатото своите обраќања во јавноста ги имаше исклучиво на албански јазик.

Pas problemeve me përkthyesit, Ali Ahmeti “detyrohet” të drejtohet në gjuhën maqedonase

Pas problemeve me përkthyesit, Ali Ahmeti “detyrohet” të drejtohet në gjuhën maqedonaseАли Ахмети држи говор на македонски јазик

Posted by TV21 on Четврток, 13 септември 2018

Видео: ТВ21/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) МВР со детали за апсењето на таткото на Јани Бојаџи и уште 12 лица

Никола Осило

Има ли пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои ќе гласат за уставни измени или ќе има избори

Редакција

Новинарот Борјан Јовановски повика секој со својот џоинт да протестира пред Обвинителство за Моника

Редакција