еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Aлили стана европски шампион во борење и ја израдува Македонија

Македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во категоријата слободен стил до 48 килограми, на континенталниот шампионат во Фиренца за учесници до 17 години.

Тој во финалето на Европското кадетско првенство во Фиренца, Италија, со 7-6 го победи Харутјун Хованисјан од Ерменија.

Алили е дел од боречкиот клуб „Лирија“, а честитки пристигнаа од сите други боречки клубови во државата. Него веќе го споредуваат со легендарниот Шабан Трстена.

Besir Alili Champion Klubi i Mundjes Liria Urime Gjithve

Posted by Adnan Smaili on Сабота, 22 јуни 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Идниот Трстена, малиот Бесир Алили ги разнежни твитерџиите: „Твојот успех е и наш успех!„

Фото/видео: Фејсбу/Алили/Лирија/Аднан Смаили

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија

Редакција

Жителите на Рамни Габер го заклучиле објектот каде што требало да се гласа

Редакција

(Фото) Хероина на денот: Сестра Маја се грижи за заболените од коронавирусот

Редакција