еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Американците со божикно китење му пркосат на коронавирусот

Американците масовно, за да го задржат духот, откако и САД сериозно почнува да го погодува пандемијата со корона вирусот, ги китаат дворовите и домовите со божикни украси и светилки.

Како изгледа овој нов тренд во САД погледнете во репортажата на NBC News:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Многу е просто, колку ќе трае кризата со корона вирусот зависи од НАС

Драги млади, не бидете себични кон дедовци и баби: Од корона вирусот се умира

Корона вирусот покажа колку сме себични

Фото: Твитер/видео: NBC News

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комисијата за односи со верски заедници распиша тендер за купување возило

Никола Осило

Висината на платата зависи од местото на живеење: Каде има најголеми плати во Македонија?

Никола Осило

(Видео) Како правилно се става и вади маската за заштита која граѓаните задолжително ќе треба да ја носат

Редакција