еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Американски знамиња, песни и ора: Како Косоварите го прославија формирањето на војска на Косово

Со песни и ора и многу американски знамиња, жителите на Косово вчера го прославија формирањето на војска на Косово и покрај противењето на Европската Унија, НАТО, Русија, Србија…

Kaçaniku mbushet me flamuj të SHBA-së, një ditë para ushtrisë 🇺🇸💪

Posted by IndeksOnline on Четврток, 13 декември 2018

Nis festa pas formimit të Ushtrisë

Nis festa pas formimit të Ushtrisë

Posted by IndeksOnline on Петок, 14 декември 2018

За сега подршка за формирањето на војска на Косово единствено дадоа САД и Албанија, а како што беше и за очекување и албанскиот политички блок во Македонија, како и коалициониот партнер во македонската Влада, ДУИ.

Posted by IndeksOnline on Петок, 14 декември 2018

Во Приштина имаше и државна прослава, на која покрај високи воени преставници присуствуваа и претседателот Хашим Тачи, претседателот на Собранието, Кадри Весели и премиерот Рамуш Харадинај.

Momenti kur Komandanti Suprem kontrollon armën e ushtarit!

Momenti kur Komandanti Suprem kontrollon armën e ushtarit!

Posted by IndeksOnline on Петок, 14 декември 2018

Видео/фото: IndeksOnline

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев и Ахмети со спротивни ставови за формирањето на војска на Косово

(Фото) Честитка од Ахмети во воена униформа за формирање на косовската армија

НАТО: Погрешно време е за косовска војска

Србија загрижена поради одлуката за формирање војска на Косово

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Некогаш најбогатиот во регионов, бизнисменот Тодориќ екстрадиран во Хрватска и веднаш испратен во затвор

Редакција

Агенцијата за стоковни резерви купува автомобил за 1,6 милиони денари

Никола Осило

(Видео) И пратениците порачуваат: Не суди, кој кого љуби

Редакција