еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Англија вџашена по уривањето на хеликоптерот на сопственикот на ФК Лестер

Граѓаните на Англија и светот со тага се збогуваат од сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер, Вишаи Шривадханапраба кој е тајландски милијардер и кој бил меѓу петмината во хелихоптерот кој се урна по натпреварот во Премиер лигата вчера.

На видеото може да се види како петтемина кои загинаа се качуваат во хеликоптерот кој полета од фудбалското игралиште и кој се урна само неколку моменти подоцна во парк близу стадионот.

Фото/Видео:Youtube/elixir of life

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Редари и маски во маркетите до крајот на 2020 година

Редакција

(Видео) „Еко Герила“: Се сечат илјадници дрвја на Шара за цевководи за хидроелектрани

Никола Осило

13 лица од новите случаи на заразени со коронавирусот имале контакт со потврден случај

Редакција