еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Апокалиптични сцени од пожарот во Калифорнија: Досега загинаа 76 лица

Бројот на луѓе кои исчезнаа во пожарот во Калифорнија се искачи на 1.276, додека властите утврдија каде се наоѓаат стотина лица кои ги напуштиле нивните домови кога огнената стихија го зафати северниот град Парадајс.

„Форензичките тимови кои ги пребаруваат изгорените рушевини ги пронашле смртните останки на уште пет лица, со што бројот на загинати лица се зголеми на 76“, соопштија локалните власти.

Пожарникарите се обидуваат да ја совладаат смртоносната огнена стихија, но силниот ветар им ја отежнува работата. Претседателот Доналд Трамп го посети Парадајс и вети целосна поддршка од страна на федералната Влада

МИА/Фото/Видео: Би-би-си/Гардијан

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Women’secret: Убаво, удобно и секси

Редакција

Сите детали: МВР поднесе кривични пријави против експретседателот и поранешниот состав на Регулаторната комисија за енергетика

Никола Осило

Владата ја разгледуваше новата арбитражна постапка против Македонија од грчката „EL.PET.Balkaniki“

Никола Осило